doc. MUDr. Jaroslav Jeřábek, CSc.

Neurologická klinika Fakultní nemocnice v Motole, Praha

Podcasty

1. díl – Co jsou to závratě?
Závratě

1. díl – Co jsou to závratě?

Co to závrať je, jak se projevuje, k jakému lékaři zajít, pokud na sobě pozoruji některý z příznaků, nebo jestli trpí závratěmi Češi častěji než jiné národnosti – to jsou otázky, na které v první části povídání o závratích odpovídal pan docent Jaroslav Jeřábek z Neurologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole.
3. díl – V ordinaci neurologa
Závratě

3. díl – V ordinaci neurologa

Ve třetí části seriálu podcastů o závratích nahlédneme s pacientem trpícím závratěmi do ordinace neurologa. Jaká vyšetření ho čekají, co mohou odhalit nebo zda se může pacient zcela vyléčit, to jsou otázky, na které odpovídal pan docent Jaroslav Jeřábek z Neurologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole. V závěru povídání zavzpomínal na kuriózní případ pacienta trpícího závratěmi. Co se mu přihodilo a zda měl jeho příběh šťastný konec, poslouchejte v tomto podcastu.
2. díl – Role praktického lékaře
Závratě

2. díl – Role praktického lékaře

Prvním lékařem, ke kterému se pacient se závratí zpravidla dostaví, je jeho praktický lékař. Co za vyšetření pacienta se závratí v ordinaci čeká, jaké mohou být příčiny jeho obtíží, či na jaká další odborná pracoviště ho může lékař odeslat, se dozvíte v druhé části podcastů věnovaných závratím.
4. díl - Léčba závratí
Závratě

4. díl - Léčba závratí

Ve čtvrtém díle povídání o závratích jsme se zeptali pana docenta Jaroslava Jeřábka z Neurologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole nejenom na to, jak se závratě léčí, ale také na to, kam by se neurologie nebo medicína vůbec měla posunout tak, aby dokázala ještě lépe pomoci pacientům trpícím závratěmi.
Modul: Lidé